WNDŚ2020

WNDS2020? Co to takiego? Skąd to się wzięło?

Każdy kibic na Śląsku zna historię rywalizacji Polonii Bytom z Ruchem Chorzów. Łącznie 16 tytułów mistrzostw Polski w piłce nożnej, setki reprezentantów kraju, niezapomniane starcia, czy to przy ul. Cichej 6 w Chorzowie, czy to przy ul. Olimpijskiej 2 w Bytomiu.

W październiku 2019 roku Polonia i Ruch po 8 latach przerwy ponownie spotkały się na zielonym boisku w Najstarszych Derbach Śląska. W Chorzowie lepsi okazali się gospodarze, a cały Bytom z utęsknieniem czekał na majowy rewanż, który…

Przeniesiony został w „świat wirtualny”, a organizację tego wydarzenia w swoje ręce biorą kibice za pośrednictwem Stowarzyszenia Kibiców Klubu Polonia Bytom!

Aktualna sytuacja w kraju i na świecie co prawda nie pozwala kibicom obydwu drużyn zasiąść na trybunach, nie oznacza to jednak, że nie możemy w tym trudnym momencie wspierać swojego klubu. Stąd też z inicjatywy Stowarzyszenia Kibiców Klubu Polonia Bytom pragniemy zaprosić kibiców z Bytomia, Chorzowa, ale także i innych miast w naszym kraju, do udziału w Wirtualnych Najstarszych Derbach Śląska 2020, które odbędą się w takiej formie pierwszy raz w historii polskiej piłki nożnej! Dodatkowym smaczkiem dla każdego kibica Królowej Śląska będzie miejsce rozegrania wirtualnego spotkania derbowego, mianowicie Olimpijska 2 w Bytomia. Oznacza to, że na razie wirtualnie, ale #WracamyNaOlimp!

Na czym polegać będą Wirtualne Najstarsze Derby Śląska i czym różnią się od innych wirtualnych akcji, które w dobie pandemii koronawirusa przygotowują inne kluby? Przygotowaliśmy dla kibiców dedykowany sklep internetowy, który służyć będzie za platformę sprzedaży e-biletów cegiełek. Pełen dochód ze sprzedaży e-biletów przeznaczony będzie dla Klubu, a w szczególności zawodników, trenerów oraz pracowników klubu, którzy poprzez pogarszającą się sytuację ekonomiczną klubu w dobie pandemii koronawirusa, zrzekli się części swoich wynagrodzeń, aby ratować byt Polonii Bytom. W Wirtualnych Derbach Górnego Śląska wezmą także kibice gości, a więc Ruchu Chorzów, dla których przygotowaliśmy wirtualny sektor gości, który pomieścić może 1000 kibiców z Chorzowa. Oczywiście dochód ze sprzedanych biletów na sektor gości, przekazany zostanie drużynie Ruchu.

Kibice z Bytomia uzyskają możliwość zakupu e-biletów cegiełek w kwocie 10 zł na sektor OLIMP, na którym wirtualnie zasiąść będzie mogło 6000 kibiców. Przygotowaliśmy także sektor RODZINNY, który dedykowany jest rodzicom oraz sympatykom Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom. Klub zawiesił działalność grup młodzieżowych na czas trwania zagrożenia epidemiologicznego, a to oznacza, że zawieszona została płatność składek członkowskich, które były podstawą wynagrodzeń trenerów Akademii. Stąd też, aby wspomóc Akademię, e-bilet na sektor RODZINNY kosztować będzie 30 zł. E-bilet na sektor GOŚCI dostępny jest w cenie 10 zł
Oczywiście każdy z kibiców ma możliwość zakupienia większej ilości biletów, aby wesprzeć swój klub, czy też Akademię Piłkarską Polonii Bytom. Zakupu e-biletów cegiełek dokonujemy przez dedykowany serwis
www.wnds2020.pl, gdzie na stronie głównej mamy do wyboru jedną z trzech przygotowanych opcji biletowych. Proces realizacji zakupu został specjalnie dla Państwa ułatwiony do minimum, dlatego wystarczy przy zakupie podać jedynie podstawowe dane, a płatność sfinalizować online. Prawda, że proste?

Wszystkich kibiców, a przede wszystkim przedsiębiorców i reklamodawców, którzy chcieliby zareklamować się przy okazji Wirtualnych Najstarszych Derbów Śląska, zapraszamy do zakładki Zostań Sponsorem, gdzie szczegółowo przedstawiamy możliwości reklamowe, który przygotowaliśmy.

Na koniec pewnie zastanawiacie się, co wszystkich czeka nas w dniu 23 maja 2020 r. o godzinie 19:20, kiedy to właśnie odbyć się mają Wirtualne Najstarsze Derby Śląska. Tutaj przygotowaliśmy dla kibiców z Bytomia i Chorzowa kilka niespodzianek, które zdradzać będziemy w najbliższych tygodniach za pośrednictwem naszych kanałów społecznościowych. Także na Facebooku, Instagramie, czy też Twitterze będziecie mogli każdego dnia dowiedzieć się jaka jest aktualna liczba sprzedanych e-biletów na każdy z sektorów.

Nie pozostaje nami nic innego, jak tylko zachęcić wszystkich kibiców Królowej Śląska, ale także i kibiców Ruchu do udziału w wydarzeniu, zakupienia e-biletów, które realnie mogą wesprzeć nasze kluby w tym trudnym dla nas czasie oraz do śledzenia nas na bieżąco w sieci. Tymczasem #zostańcieWdomu i do zobaczenia na sektorach!